Porady

50-calowy telewizor, który ma wszystko i kosztuje 1500 złotych – Hitachi 50HAK5750 recenzja

50-calowy telewizor, który ma wszystko i kosztuje 1500 złotych – Hitachi 50HAK5750 recenzja

Ekrany 32 i 40-calowe są małe, telewizory 55-calowe duże. Rozmiar 50-calowy wydaje się w sam raz, zwłaszcza gdy telewizor kosztuje 1500 złotych. Takim modelem godnym polecenia jest Hitachi 50HAK5750. To telewizor z system Android TV, Dolby Vision i wieloma innymi atutami. Jak się sprawdza? Czy warto kupić Hitachi 50HAK5750? Sprawdzamy

 

Dlaczego warto wybrać 50-calowy telewizor?

 

Wiele osób wciąż ma dylemat jaki rozmiar telewizora wybrać. Wiadomo, że im większy ekran tym doświadczenia z filmowych seansów są lepsze. Jednak każdy z nas ma swoje ograniczenia związane z powierzchnią pokoju, odległością telewizora od kanapy czy budżetem. Jeśli szukasz telewizora do małego pokoju, jeśli szukasz taniego telewizora to warto rozważyć właśnie wybór ekranu 50-calowego. Taki telewizor ma aż 56% większą powierzchnie niż wyświetlacz 40-calowy i aż 144% większą niż ekran 32-calowy. Przesiadając się więc ze starszego telewizora dostrzeżemy gigantyczną różnicę. Jednocześnie zmieści się on tam, gdzie telewizory 55-calowe i większe są za duże. To rozsądny wybór.

 

Hitachi 50HAK5750 – zachęca stonowanym wyglądem

 

Reprezentantem telewizorów 50-calowych jest Hitachi 50HAK5750. To urządzenie o bardzo klasycznym designie. Mamy tu stonowany, tradycyjny wygląd z elegancką czarną, lekko zaokrągloną na krawędziach ramką. Ta ramka nie jest przesadnie duża, ale też jest wyraźnie zaznaczona. Będzie to uniwersalny wygląd, wiele nowoczesnych telewizorów z bezramkowym designem niekoniecznie estetycznie wyglądać będzie w starszych wnętrzach. Ten pasować będzie do różnorodnych wystrojów także nie będzie wyglądać abstrakcyjnie na leciwej meblościance. Cała konstrukcja jest solidna. Pilot dołączony do telewizora ma duże wygodne przyciski i jest czytelny. To atut zwłaszcza dla osób starszych i mniej obeznanych w świecie technologii.

 

Dolby Vision, 4K i świetny upscaling – takie są główne cechy obrazu Hitachi 50HAK5750

 

Podstawą do oceny każdego telewizora jest obraz. Jakość obrazu to, to co powinno decydować w pierwszej kolejności o wyborze danego telewizora. Hitach 50HAK5750 może pochwalić się dobrej klasy matrycą 60Hz o niezłym kontraście i świetnej czerni w swojej klasie.

 

null

 

Jest to telewizor z funkcją Micro Dimming czyli strefowym sterowaniu podświetlaniem, co zapewnia jeszcze lepsze doznania podczas oglądania filmów zwłaszcza przy zgaszonym oświetleniu. Nie trzeba też się obawiać treści z kanałów telewizyjnych i gorszej jakości źródeł – dzięki Super Resoulution procesor umieszczony w telewizorze przetwarza obraz i przedstawia go najlepiej jak to jest możliwe na wyświetlaczu 4K.

 

Sporym atutem jest także wsparcie dla technologii Dolby Vision dzięki temu treści z HDR na przykład z serwisu Netflix wyglądają bardzo przyzwoicie. Pamiętajmy, że mamy do czynienia z telewizorem niedużych rozmiarów, atrakcyjnym cenowo i to właśnie w tej klasie należy oceniać go. W stosunku do swoich możliwości spokojnie zasługuje więc na szkolną piątkę.

 

Czysty dźwięk ze wsparciem technologii Dolby

Obraz idzie w parze z dźwiękiem. W telewizorze Hitachi 50HAK5750 znalazły się najnowsze kodeki dźwiękowe od Dolby Audio oraz niezłe głośniki. W efekcie otrzymujemy bardzo równomierny, czysty i wyraźny dźwięk. Nie należy oczekiwać tu żadnych super efektów dźwiękowych w filmach, natomiast zrozumiałe dialogi, przyjemna dla ucha ścieżka dźwiękowa, brak jakichkolwiek trzasków, niespodziewanego brzęczenia itd. Jest to jak najbardziej poprawny dźwięk. Dodatkowo możemy skorzystać także z łączności bluetooth.

 

Telewizor Hitachi 50HAK5750 gotowy na najnowsze standardy nadawania i wiele więcej

 

Bardzo istotne jest to, że Hitachi 50HAK5750 wspiera wszystkie współczesne standardy nadawania telewizji naziemnej, kablowej oraz satelitarnej w tym DVB-T2. Telewizor jest więc gotowy na zmiany w nadawaniu cyfrowej telewizji naziemnej. W urządzeniu znalazł się port CI, czyli możemy skorzystać z kablówki lub telewizji satelitarnej bez zewnętrznego dekodera. W telewizorze zaimplementowano też wsparcie dla telewizji hybrydowej HbbTV 2.0 – oznacza to obsługę dodatkowych serwisów nadawanych przez stacje w ramach cyfrowej telewizji naziemnej.

 

Dodatkowym atutem jest funkcja PVR, czyli nowoczesna wersja magnetowidu. Wystarczy pendrive lub dysk zewnętrzny podłączony pod złącze USB telewizora i możemy nagrywać ulubione filmy i seriale i wracać do nich w dowolnej chwili.

 

Android TV w Hitachi 50HAK5750 – potęga multimedialnych możliwości

 

Jednym z najważniejszych elementów współczesnych telewizorów jest Smart TV. Dzięki podłączeniu telewizora do internetu możemy cieszyć się serwisami VOD. W przypadku Hitachi 50HAK5750 urządzenie działa pod kontrolą Android TV w wersji 9.0 z aktualizacjami do kolejnych wersji w przyszłości. Oznacza to, że użytkownik ma dostęp do sklepu Google Play, funkcji Google Chromecast pozwalającej przesłać obraz z telefonu czy wyszukać interesujący nas film na YouTube. Android TV to HBO Go, Netflix, Amazon Prime Video, Ipla, Player.pl i wiele innych serwisów oraz setki aplikacji i gier.

 

null

 

Ten 50-calowy telewizor ma potencjał na hit

 

Hitachi 50HAK5750 jest mocnym średniakiem, w cenie budżetowego telewizora. Zdecydowanie jest to telewizor, który oferuje dobrą jakość obrazu, moc możliwości multimedialnych. Hitachi 50HAK5750 będzie cieszył oczy, dawał dużo radości podczas filmowych seansów, sprawdzi się jako uniwersalne domowe centrum rozgrywki. Przy okazji jego rozmiar nie przeraża, a daje zupełnie nowe spojrzenie na świat filmów i telewizji po przesiadce z mniejszych ekranów. Zdecydowanie warto zastanowić się nad jego zakupem.

Ten 50-calowy telewizor ma potencjał na hit

Hitachi 50HAK5750 jest mocnym średniakiem, w cenie budżetowego telewizora. Zdecydowanie jest to telewizor, który oferuje dobrą jakość obrazu, moc możliwości multimedialnych. Hitachi 50HAK5750 będzie cieszył oczy, dawał dużo radości podczas filmowych seansów, sprawdzi się jako uniwersalne domowe centrum rozgrywki. Przy okazji jego rozmiar nie przeraża, a daje zupełnie nowe spojrzenie na świat filmów i telewizji po przesiadce z mniejszych ekranów. Zdecydowanie warto zastanowić się nad jego zakupem.

Porady

Najlepsze polecane TV 4K na Mistrzostwa w Piłce Nożnej

Euro 2020 daje kilka powodów do zakupu nowego telewizora. Po pierwsze grać będzie nasza reprezentacja. Po drugie transmisje w domu wydają się najwygodniejszym i najbezpieczniejszym sposobem na przeżywanie Mistrzostw. Wreszcie Euro 2020 po raz pierwszy będą transmitowane przez telewizję w 4K, w dodatku zupełnie za darmo.

Przeczytajudostępnij

Telewizor do Twojej domowej siłowni – Hitachi 32HAE2250

Mały, ale wariat tak zwykle się mówi o samochodach typu hothatch. Określenie to doskonale pasuje także do telewizora Hitachi 32HAE2250. To 32-calowy model z Android TV i wsparciem dla HDR10. Taki mały telewizor raczej nie przystaje do salonu we współczesnych standardach. Ma jednak szansę stać się przydatnym sprzętem w domu na przykład na naszej domowej siłowni. O to garść pomysłów, dlaczego warto kupić 32-calowy telewizor taki jak Hitachi 32HAE2250.

Przeczytajudostępnij