Porady

Co potrafią najnowsze telewizory Toshiba z Android TV?

Co potrafią najnowsze telewizory Toshiba z Android TV?

Android TV czy Smart TV oparty na innym systemie. Takie pytanie zadaje sobie wiele osób poszukujących telewizora smart. My radzimy, dlaczego warto wybrać Android TV i to w telewizorach Toshiba.

 

Android TV – więcej niż dostęp do aplikacji z Google Play

Na rynku istnieje kilka platform Smart TV, jedną z najpopularniejszych jest Android TV. Zaletą tego systemu jest, to że nie jest zarezerwowany wyłącznie dla jednego producenta. Dzięki temu obecny jest na milionach urządzeń na całym świecie. Dla nabywców telewizorów z Android TV oznacza to, że jest wielu chętnych do tworzenia aplikacji i gier na ten system. Popularność Android TV także w Polsce sprawia, że jest on traktowany priorytetowo przez twórców aplikacji do streamingu wideo, czyli popularnych serwisów VOD.

Android TV podobnie jak system Android na smartfonach stworzony jest przez Google. Głównym źródłem aplikacji jest Google Play, gdzie występuje tysiące darmowych aplikacji oraz wiele płatnych świetnie zrobionych programów czy gier. Tak na telewizorach z Android TV można grać w wiele prostych gier czy gier znanych z urządzeń mobilnych. Można podłączyć pod telewizor pada i cieszyć się rozgrywką. Wśród wartych uwagi gier są takie jak SkyForce, Leo’s Fortune, czy Machinarium.

 

null

Najważniejsze jednak, że na Android TV dostępne są wszystkie popularne serwisy VOD dostępne na naszym rynku. Między innymi Netflix, YouTube, Amazon Video Prime, Player.pl, Ipla, HBO GO, Canal+ i inne.

Dzięki wygodnemu interfejsowi skupionemu na treściach telewizory z Android TV zmieniają sposób w jaki oglądamy telewizje. Teraz jeszcze wygodniej trafimy na ulubione filmy i seriale. Możemy z łatwością wyszukać treści w YouTube i wyświetlać je na telewizorze. Warto też pamiętać o takiej funkcji jak Chromecast. Dzięki niej z łatwością treści wideo z naszego telefonu przeniesiemy na duży ekran telewizora. To dobra opcja na co dzień i jeszcze lepsza, gdy znajomi chcą nam coś pokazać wpadając do nas w odwiedziny.

Kolejną istotną siłą telewizorów z Android TV jest asystent głosowy Google. Można szybko znaleźć interesujący nas film bez wpisywania pilotem tekstu. Można sprawdzić pogodę, podstawowe informacje o aktorach grających w filmie i wiele więcej.

 

Najnowszy i długo wspierany Android TV – atut telewizorów Toshiba

Za wyborem telewizorów z Android TV, a zwłaszcza tych z logo Toshiba przemawia jeszcze jedna rzecz. Jest nią aktualizacja Android TV. Producent ściśle współpracuje z Google, dzięki czemu przez 3 kolejne edycje, Toshiba, JVC i Hitachi będą otrzymywać nowe aktualizacje. Kolejne wersje systemu Android TV będą przynosić nowe funkcje, nowy wygląd i inne usprawnienia. Oznacza to, że kupując teraz telewizor Toshiba, w kolejnych latach będziemy zyskiwać jeszcze więcej. To fantastyczna wiadomość, mając na uwadze też fakt jak atrakcyjnie wycenione są te telewizory.

 

Obraz i dźwięk – na to zawsze trzeba zwracać uwagę przy zakupie telewizora

Patrzenie jedynie na obecność Android TV czy Smart TV byłoby jednak ślepą uliczką. Telewizor powinien dobrze wyglądać, być bogaty w funkcje smart, ale przede wszystkim ma cieszyć oczy i uszy oraz budzić mega emocje.

Telewizory Toshiba UA4 i UA6 to ekrany 4K UltraHD oferujące obraz właśnie w ultra wysokiej rozdzielczości. Radzą sobie świetnie także z upscalowaniem materiału o niższej rozdzielczości. Oznacza to, że wasze ulubione filmy i seriale jeszcze nigdy nie wyglądały tak dobrze. Oglądanie zwykłych kanałów telewizyjnych na większym, nowszym telewizorze to nowe doświadczenie. Co ważne telewizory te wspierają standard HDR, także w nowoczesnym i bardzo efektownym formacie Dolby Vision. Zobaczycie to na przykład na wielu filmach i serialach w serwisie Netflix – to znacznie więcej szczegółów, lepszy kontrast i ładniejsze kolory, wszystko staje się bardziej realistyczne.

 

null

We wszystkich wymienionych ekranach Toshiba znajdziemy też dekoder dźwięku DTS. Natomiast modele UA4 i UA6 korzystają z głośników opracowanych przy wsparciu z inną legendarną japońską marką – Onkyo. Za sprawą Sound by Onkyo otrzymujemy bardzo czysty i równomierny dźwięk, poczujemy tu też, tak pożądany bas. Telewizory te wspierają też pełen pakiet kodeków Dolby Audio co zapewnia im sporą wszechstronność.

 

Które telewizory warto kupić? Zobaczy fantastycznie wycenione modele Toshiba

Jeśli szukacie przystępnego cenowo, a zarazem bogatego w funkcje telewizora z androidem to Toshiba UA4 oraz UA6 będzie doskonałym wyborem. Telewizory te występują w dużych rozmiarach i do tego w rewelacyjnej cenie. Warto pokusić się o zakup tak dużego modelu, aby odkryć telewizyjną rozrywkę na nowo. Spory ekran plus duże możliwości smart i świetna cena – to gwarancja satysfakcji na lata.

 

 

Modele Toshiba UA4 i UA6 mają elegancki design. Między sobą różnią się przede wszystkim wzornictwem podstawy. To jaki wybierzemy zależy przede wszystkim od stylistyki jaką chcemy utrzymać w naszym salonie.

Android TV i przyzwoity obraz dopełnione są świetnym dźwiękiem z wbudowanych głośników Onkyo.

 

Za wyborem tych modeli przemawia przede wszystkim świetny stosunek jakości, możliwości smart i rozsądna cena.

 

Porady

Najlepsze polecane TV 4K na Mistrzostwa w Piłce Nożnej

Euro 2020 daje kilka powodów do zakupu nowego telewizora. Po pierwsze grać będzie nasza reprezentacja. Po drugie transmisje w domu wydają się najwygodniejszym i najbezpieczniejszym sposobem na przeżywanie Mistrzostw. Wreszcie Euro 2020 po raz pierwszy będą transmitowane przez telewizję w 4K, w dodatku zupełnie za darmo.

Przeczytajudostępnij

Telewizor do Twojej domowej siłowni – Hitachi 32HAE2250

Mały, ale wariat tak zwykle się mówi o samochodach typu hothatch. Określenie to doskonale pasuje także do telewizora Hitachi 32HAE2250. To 32-calowy model z Android TV i wsparciem dla HDR10. Taki mały telewizor raczej nie przystaje do salonu we współczesnych standardach. Ma jednak szansę stać się przydatnym sprzętem w domu na przykład na naszej domowej siłowni. O to garść pomysłów, dlaczego warto kupić 32-calowy telewizor taki jak Hitachi 32HAE2250.

Przeczytajudostępnij