Porady

Najlepsze TV do Gamingu od Hitachi

Najlepsze TV do Gamingu od Hitachi

Rok 2020 owocował w premiery ważnych gier, nowych konsol i nowych kart graficznych. Aby móc cieszyć się tym wszystkim gracze potrzebują jednak ekranu. Najlepiej, aby był to duży telewizor. Co powinien mieć telewizor dla gracza? Prezentujemy nowe tanie telewizory do gamingu od Hitachi.

 

O czym trzeba pamiętać wybierając telewizor dla gracza?

 

null

Nie każdy telewizor tak samo sprawdzi się przy grach. Szukając telewizora do gamingu powinniśmy zwrócić uwagę na parametr jakim jest input lag. To opóźnienie obrazu wyświetlanego na ekranie względem źródła. Im niższy input lag tym lepiej. W końcu nikt nie chce wchodzić spóźniony w zakręt, trafiać w piłkę, której już nie mamy pod nogą, czy strzelać do przeciwnika, który już uciekł. Dobrze jest aby input lag był poniżej 20 ms. Pomimo ciągłej ewolucji telewizorów i rosnącej popularności gamingu wciąż potrafią to tylko wybrane telewizory.

Jednak nie tylko input lag powinien decydować o wyborze telewizora dla gracza. Telewizory do gamingu powinny oferować dobry poziom czerni i kontrastu. Istotna jest też wielkość, w końcu warto potęgować wrażenia. Nie zapominajmy również o dźwięku – ten przecież też wpływa na nasze doświadczenia z rozgrywki.

Kolejną istotną siłą telewizorów z Android TV jest asystent głosowy Google. Można szybko znaleźć interesujący nas film bez wpisywania pilotem tekstu. Można sprawdzić pogodę, podstawowe informacje o aktorach grających w filmie i wiele więcej.

 

Telewizory Hitachi – ekrany stworzone do gier

Szukając telewizora do gier warto zwrócić uwagę na telewizory Hitachi. To legendarna japońska marka z 110 letnią tradycją. Teraz telewizory z logo Hitachi znajdziemy w popularnych sklepach stacjonarnych i internetowych w świetnych cenach.

Najważniejsze jest jednak to, że telewizory Hitachi zostały stworzone idealnie pod gry. DO wyboru mamy trzy modele HAL7250, HAK6151 oraz HAK5750 dostępne w rozmiarach 65,58,55,50 i 43 cale. Model HAL7250 przykuwa wzrok swoim minimalistycznym wzornictwem, jest niemal bezramkowy. Natomiast modele HAK6151 i HAK5750 mają, aż 4 porty HDMI, a od siebie różnią się rodzajem podstawy. Każdy więc powinien znaleźć telewizor Hitachi dostosowany do swoich preferencji zarówno jeśli chodzi o design jak i rozmiar.

 

null

 

Dlaczego telewizory Hitachi są dobre do gier? Testy wykazały, że mają znakomity poziom input lagu. Opóźnienie wynosi zaledwie 17 ms. To świetny wynik, zwłaszcza w klasie tanich telewizorów. Poza tym telewizory wyposażone są w matryce VA oferujące dobry poziom czerni i rewelacyjny kontrast. Matryca wspomagana jest przez system sterowania wygaszaniem, czyli technologię Micro Dimming. Telewizory Hitachi gotowe są na treści 4K w najwyższej jakości dzięki wsparciu HDR w trzech wariantach – HDR10, HLG i Dolby Vison. Mają też czysty i dobry dźwięk, który wspiera standardy Dolby Audio i DTS HD.

 

Dzięki Android TV telewizory Hitachi mogą jeszcze więcej

Niski input lag, dobry obraz i dźwięk to jeszcze nie wszystko. Telewizory Hitachi działają pod kontrolą systemu Android TV 9.0 z gwarancją aktualizacji do kolejnych wersji. Oznacza to, że do dyspozycji mamy tysiące aplikacji. Te aplikacje to popularne serwisy streamingowe jak Netflix, Ipla, HBO Go, Amazon Prime Video czy YouTube. To także odtwarzacze multimedialne, a także gry znane z urządzeń mobilnych. Nawet bez podłączania komputera czy konsoli na ekranie telewizora Hitachi zagramy w wiele wciągających tytułów jak chociażby SkyForce, Crossy Road, Real Racing 3, a czy GTA: Liberty City Stories. Możliwości jest naprawdę dużo.

 

null

 

Android TV to także asystent głosowy Google, przesyłanie obrazu za pośrednictwem technologii Chromecast. Telewizory są intuicyjne w obsłudze, posiadają też bluetooth ułatwiający połączenie z innymi urządzeniami domowej rozrywki, chociażby z słuchawkami.

 

 

Naprawdę tanie telewizory do gier. W dodatku to duże telewizory.

 

 

Telewizory Hitachi przekonują do siebie także ceną. Nawet 65-calowy HAK6151 to wydatek poniżej 2500 złotych. Wszystkie warianty 55-calowe kupimy za mniej niż 2000 złotych, natomiast 50 i 43-calowy wariant HAK5750 dostępne są poniżej 1500 złotych. Możemy cieszyć się dużym telewizorem w cenie niższej niż nowa konsola, czy smartfon z średniej półki. Jeśli lubicie grać, to warto doświadczyć tej rozgrywki w nowym wymiarze za sprawą sprytnego i dużego telewizora Hitachi.

 

Porady

Najlepsze polecane TV 4K na Mistrzostwa w Piłce Nożnej

Euro 2020 daje kilka powodów do zakupu nowego telewizora. Po pierwsze grać będzie nasza reprezentacja. Po drugie transmisje w domu wydają się najwygodniejszym i najbezpieczniejszym sposobem na przeżywanie Mistrzostw. Wreszcie Euro 2020 po raz pierwszy będą transmitowane przez telewizję w 4K, w dodatku zupełnie za darmo.

Przeczytajudostępnij

Telewizor do Twojej domowej siłowni – Hitachi 32HAE2250

Mały, ale wariat tak zwykle się mówi o samochodach typu hothatch. Określenie to doskonale pasuje także do telewizora Hitachi 32HAE2250. To 32-calowy model z Android TV i wsparciem dla HDR10. Taki mały telewizor raczej nie przystaje do salonu we współczesnych standardach. Ma jednak szansę stać się przydatnym sprzętem w domu na przykład na naszej domowej siłowni. O to garść pomysłów, dlaczego warto kupić 32-calowy telewizor taki jak Hitachi 32HAE2250.

Przeczytajudostępnij
Gdzie kupić

Hitachi 65HAK6151

Hitachi 55HAL7150

Hitachi 55HAK5750