Porady

Telewizory UA4 i UA6 – przystępne telewizory 4K do Netflixa i Gamingu z Android TV

Telewizory UA4 i UA6 – przystępne telewizory 4K do Netflixa i Gamingu z Android TV

Szukasz telewizora do Netflixa? Chcesz tani i dobry telewizor Smart TV? Szukasz telewizora do gamingu w dobrej cenie? Ekrany UA4 i UA6 to przystępne cenowo 55 i 65-calowe telewizory 4K o świetnych parametrach, wyposażone w Android TV. Czas poznać je bliżej.

 

Toshiba UA4 i Toshiba UA6 designerski duet telewizorów do 2000 złotych

To co pierwsze rzuca się w oczy przy telewizorach Toshiba UA4 i UA6 to wygląd, zaraz po tem na sklepowej półce czy też witrynie sklepu internetowego zwracamy uwagę na korzystną cenę. Dla wariantów 55-calowych jest ona znacznie poniżej 2000 złotych, natomiast wersje 65-calowe są niewiele droższe. Tym samym w cenie przeciętnego smartfona można mieć olbrzymi ekran do domowej rozrywki.

 

null

Warto jednak wrócić do designu. W końcu telewizor przez lata będzie stał w naszym dużym pokoju. Dobrze więc, aby był nie tylko estetyczny, a wręcz stylowy. I takie właśnie są modele UA4 i UA6 od Toshiba. Te telewizory wyróżnia bardzo smukła, niemal niewidoczna ramka na bocznych krawędziach oraz górze ekranu. Od spodu mamy natomiast efektowny, srebrzysty pasek. To miła odmiana względem czarnych ekranów, które dominują na rynku. Na pewno będzie to też duży skok względem waszego starego telewizora. A może to wasz pierwszy telewizor w samodzielnym życiu? Nowe telewizory Toshiba będą tu doskonałym wyborem, aby cieszyć się wspaniałą rozrywką na atrakcyjnym stylistycznie ekranie. Dopełnieniem smukłych ramek jest solidna centralna podstawa w modelu UA6 oraz delikatne, stylowe nóżki w modelu UA4.

 

Telewizory Toshiba UA4 i Toshiba UA6 gotowe na filmowe seanse i gaming

Dlaczego warto zastanowić się nad zakupem telewizora Toshiba UA4 lub UA6? Głównym autem użytkowym z pewnością jest bogata platforma Smart TV. Telewizory działają w oparciu o system Android TV 9.0 i będą otrzymywać aktualizacje do kolejnych wersji w następnych latach. Tym samym jest to telewizor przyszłości do kupienia już dziś. Już teraz można korzystać z części komend głosowych asystenta Google na przykład by wyszukać film na YouTube czy zweryfikować prognozę pogody. Android TV to mnóstwo aplikacji VOD. Do serwisu Netflix dostaniemy się błyskawicznie za sprawą dedykowanego przycisku na pilocie. Bez trudu w telewizorze odnajdziemy i pobierzemy takie aplikacje jak HBO GO, Player, Ipla, Amazon Video Prime i wiele innych. W dodatku odtworzymy też nasze ulubione pliki wideo czy zdjęcia rodzinne z pendrive’ów i dysków zewnętrznych, a nawet sieciowych za pomocą jednego z dziesiątek odtwarzaczy multimedialnych.

Bez dodatkowej konsoli zagramy w dziesiątki gier znanych z urządzeń mobilnych. Natomiast podpinając komputer lub konsole możemy liczyć na płynną grę nawet w rodzielczości 4K z 60 klatkami na sekudnę przy niewysokim poziome input lag. Oczywiście oprócz nowoczesnych źródeł sygnału w telewizorze wciąż możemy korzystać z Cyfrowej Telewizji Naziemnej DVB-T2. Telewizor jest gotowy także na nadchodzące zmiany w nadawaniu. Bez problemu podłączymy też dekoder kablówki czy telewizji satelitarnej lub jednego z operatorów IPTV.

 

null

 

Toshiba UA4 i UA6 to telewizory gotowe na rozrywkę także pod względem jakości obrazu i dźwięku. Za dźwięk odpowiadają głośniki stworzone przez firmę Onkyo, które wspierane są przez najnowsze kodeki od Dolby. Natomiast obraz to również wsparcie dla zaawansowanej technologii HDR Dolby Vision i możliwość cieszenia się atutami ultrawysokiej rodzielczości 4K. Procesor telewizora dba o dobre przetwarzanie i upscaling, natomiast technologia microdimming steruje podświetlaniem ekranu tak aby uzyskać jak najlepszą czerń i kontrast.

 

Pewny wybór telewizora za dobrą cenę

 

 

Omawiane telewizory sygnowane japońską marką to produkty adresowane do szerokiego grona odbiorców. Urządzenia cechują się świetnym stosunkiem możliwości technicznych względem ceny. W swojej klasie wyróżniają się stabilnością działania, jakością wykończenia czy wsparciem dla licznych technologii mających za zadanie zaoferować dobrą jakość obrazu i dźwięku. I tak jak od dekad, także teraz wybór produktu z logo Toshiba jest pewniakiem jeśli chodzi o solidność i satysfakcje.

 

 

Modele Toshiba UA4 i UA6 mają elegancki design. Między sobą różnią się przede wszystkim wzornictwem podstawy. To jaki wybierzemy zależy przede wszystkim od stylistyki jaką chcemy utrzymać w naszym salonie.

Android TV i przyzwoity obraz dopełnione są świetnym dźwiękiem z wbudowanych głośników Onkyo.

 

Za wyborem tych modeli przemawia przede wszystkim świetny stosunek jakości, możliwości smart i rozsądna cena.

 

Porady

Najlepsze polecane TV 4K na Mistrzostwa w Piłce Nożnej

Euro 2020 daje kilka powodów do zakupu nowego telewizora. Po pierwsze grać będzie nasza reprezentacja. Po drugie transmisje w domu wydają się najwygodniejszym i najbezpieczniejszym sposobem na przeżywanie Mistrzostw. Wreszcie Euro 2020 po raz pierwszy będą transmitowane przez telewizję w 4K, w dodatku zupełnie za darmo.

Przeczytajudostępnij

Telewizor do Twojej domowej siłowni – Hitachi 32HAE2250

Mały, ale wariat tak zwykle się mówi o samochodach typu hothatch. Określenie to doskonale pasuje także do telewizora Hitachi 32HAE2250. To 32-calowy model z Android TV i wsparciem dla HDR10. Taki mały telewizor raczej nie przystaje do salonu we współczesnych standardach. Ma jednak szansę stać się przydatnym sprzętem w domu na przykład na naszej domowej siłowni. O to garść pomysłów, dlaczego warto kupić 32-calowy telewizor taki jak Hitachi 32HAE2250.

Przeczytajudostępnij
Gdzie kupić

Toshiba 65UA4B63DG